Cariere Zona Bacău-Neamţ 2021-04-23T11:24:16+00:00

Area Sales Representative Neamţ-Bacău

Vrei să lucrezi alături de cei mai buni profesioniști din domeniul producției de tâmplărie PVC din România?

Te mândrești cu rezultate remarcabile în vânzări și consideri că ai putea vinde orice?

Vino alături de noi pentru a convinge potențialii clienți să achiziționeze cea mai bună tâmplărie PVC.

Cine suntem noi?

Compania noastră produce tâmplărie premium PVC şi și-a făcut loc între liderii din industrie grație unui model de a face afaceri bazat pe integritate și caracter.

Cheia succesului stă în oamenii care ne sunt alături.

Întodeauna suntem în căutarea oamenilor excepționali cu care să creăm parteneriate grozave și cu care să realizăm lucruri mărețe.

Avem nevoie de o persoană remarcabilă  pentru poziția de Area Sales Representative pentru activitatea de teren pe zona Neamţ-Bacău, şi să îndeplinim împreună obiectivul de a fi unul din primii 5 furnizori de tâmplărie PVC din România.

Această persoană va avea ca obiective pe 2021:

  • creşterea vânzărilor pe zona Neamţ-Bacău;
  • atragerea de clienți noi în branșă;
  • încheierea de contracte din prospecți online;
  • finalizarea de contracte cu clienți veniți din prospectarea în teren;
  • realizarea de vânzări prin dezvoltatori de proiecte rezidențiale.

Ne mândrim cu REZULTATE DE EXCEPŢIE:

  • Toate gamele de ferestre au certificat internațional de calitate, fiind testate și acreditate de unul din cele mai importante institute pentru tehnica ferestrelor din Europa, IFT Rosenheim din Germania. Prima fereastră din România care a obţinut marcajul CE s-a produs la Izotec!

  • Suntem primul producător din România care a adus în Fabrică un centru de prelucrare prin comandă numerică.

  • Am contribuit la realizarea primei cărţi tehnice din domeniul în care activăm.

  • Pagina de Facebook cu cel mai mare număr de urmăritori din domeniu, peste 90.000 fani.

  • În vârful crizei sanitare și a perioadei de stare de urgență din primvara 2020, am lansat online, în timp record (mai puțin de 2 luni), prima fereastră premium la preț standard. Produsul a fost destinat să ofere o șansă unică dealerilor de tâmplărie PVC să fie relevanți în perioada de criză. La finalul anului 2020, 1 din 4 fererstre vândute de Izotec a fost din această gamă nou lansată, IzoEliteDynamic.

Suntem conștienti că digitalizarea va avea un rol decisiv în dezvoltarea pieței de tâmplărie locale și globale, așa că focusul nostru va fi în continuare pe campaniile online de educare și informare a potențialilor clienți.

Obiectivul nostru este ca în următorii 5  ani să ajungem printre primii 5 furnizori de tâmplărie PVC din România.

Acest țel îl vom atinge prin profesionalismul pe care îl oferim partenerilor noștri, prin atitudinea responsabilă față de toți clienții și prin creșterea nivelului de satisfacție  pentru parteneri.

Vrem să dăm tonul în industria autohtonă, prin nivelul de tehnologie utilizat și astfel să contribuim la creșterea competitivității produselor noastre pe piață.

Este foarte important pentru noi să găsim un coleg capabil care să contribuie la îndeplinirea acestei viziuni.

În Izotec lucrăm pe obiective clare și măsurabile. Iți garantăm că nici o zi nu va arăta la fel și întotdeauna va fi ceva interesant de făcut.

Ce responsabilități vei avea:

Ştim că a lucra în vânzări nu este tocmai simplu. A fi Area Sales Representative înseamnă că vei reprezenta imaginea și brand-ul companiei IZOTEC  în fața partenerilor noștri.

Vei interacționa cu mulți oameni deosebiți și vei putea învăța multe lucruri de la ei. Îți vei pune creativitatea la lucru des pentru a construi și a le oferi partenerilor cele mai bune soluții  tehnice conform cerințelor acestora astfel încât să transformi orice ofertă de preț într-o vânzare încheiată cu succes.

Tehnologia trebuie să fie printre pasiunile tale pentru că vei  lucra cu sistem CRM și alte platforme și programe de organizare a vânzărilor. Totodată, vei fi responsabil de măsurarea progresului tău, prin indicatori de performanță.

Oamenii de vânzări pendulează mereu între agonie și extaz, între zile în care se lovesc de nu-uri unul după altul și zile în care au succes după succes. Pentru zilele bune există bonusuri și beneficii. Pentru celelalte există speranța că lucrurile se vor schimba. Dar, din experința ta știi deja asta!

Iți oferim:

  • LIBERTATE DE DECIZIE – ne încurajăm colegii să vină cu propuneri pentru îmbunătățirea activității, astfel munca devenind mai ușoară;

  • RĂBDARE – ascultăm, organizăm training-uri, oferim feedback;

  • MENTORAT – colegii cu experiență îți împărtășesc oricând din cunoștințele lor.

Nu aplica dacă:

  • Nu ai lucrat cu programe tip CRM;
  • Nu ai lucrat cu KPI-uri;
  • Nu ai răbdare să discuți și să răspunzi solicitărilor clienților;
  • Nu îți place să lucrezi pe obiective;
  • Nu ești dispus să-ți desfășori 80% din activitate pe teren.
  • Te împotmolești și ai nevoie de ajutor sau confirmare la fiecare pas;
  • Nu ești o persoană disciplinată;
  • Nu îți place să lucrezi cu oamenii;
  • Nu te poti încadra în termene limită;
  • Nu îți place să înveți lucruri noi și să îți îmbunătățești performanța.

În Izotec, toți suntem pasionați de tehnologie, echipa noastră este numeroasă și diversă. Te asigurăm că vom face tot posibilul să te integrezi repede, iar procesul de învățare să fie cât mai facil pentru tine.

De abia aşteptăm să învățăm lucruri noi și să facem treabă bună împreună!

Cum aplici:

Dorim să ne asigurăm că acest rol ți se potrivește și de aceea te rugăm să apeşi butonul Aplică de mai jos şi să completezi un scurt chestionar.

În funcție de rezultat, vom analiza și te vom califica (sau nu) pentru următoarea etapă a interviului.

Pasul următor, presupune o discuție de 30 de minute pe Skype.

Ultima etapă presupune interviul față-n-față cu Directorul Executiv.

Cel mai important pas este să găsim o soluție prin care ambele părți să fie mulțumite, tu să fii mulțumit din punct de vedere financiar și personal că faci parte din cea mai frumoasă echipă, iar noi că ne-am găsit “rotița” care să ne ajute să ne ducem compania la următorul nivel.

Astfel, dacă bifezi toate punctele enumerate mai sus, te invităm să aplici pentru ca abia așteptăm să te cunoaștem.